Superfoto3d - fotograficzny salon

Kurs fotografii dla seniorów z Nadodrza

Nasz pierwszy kurs fotograficzny dla seniorów z przeprowadziliśmy wspólnie z Łokietka 5 Infopunkt Nadodrze. Zaczęliśmy od zupełnych podstaw, więc nawet osoby, ktore nigdy w życiu zdjęć nie robiły miały szansę odkryć w sobie talent fotografa. W takiej sytuacji powiedzenie "lepiej późno niż wcale" nabiera głębszego sensu. Zajęcia odbywały się w czwartkowe przedpołudnia w czerwcu i lipcu 2015 roku.

 

Cel kursu: zapoznanie uczestników ze sprzętem fotograficznym, nauczenie podstawowych pojęć i technik fotograficznych, przekazanie praktycznych umiejętności samodzielnego fotografowania w różnych sytuacjach i warunkach, nauczenie podstawowej  obróbki zdjęć, przygotowanie własnego portfolio i wystawy zdjęć; przekonanie, że fotografowanie nie jest trudne a może być przyjemne i twórcze.

Forma zajęć: kurs prowadzony będzie w formie krótkich prezentacji i zajęć praktycznych (również w plenerze)
trwających po ok. 1,5 h; przewidziany jest dla 5 osób.

Wymagania: ukończone 50 lat i szczere chęci. Podstawowa znajomość obsługi komputera będzie ułatwieniem, ale nie jest konieczna.

Warunki uczestnictwa:  prowadzący  (54 l.) zapewnia fotoaparaty i osprzęt na czas zajęć, więc posiadanie przez uczestników własnych aparatów fotograficznych nie jest konieczne.

Program kursu: tutaj